Vytiahnuť prirodzenie na stôl - príručka

Autor: Matúš Hollý | 10.3.2011 o 12:42 | Karma článku: 12,87 | Prečítané:  2492x

A hlavne kľúče! Nezabudni na kľúče! Sadol som si na širokú sedačku, chrbtom k stene. Vždy tak sedávam, pretože rád vidím, čo sa v miestnosti deje. Najskôr som jej však symbolicky poodsunul stoličku, i keď tento zvyk nechápem ani ja, keďže to nikdy nemôžeš urobiť správne.

„To sa už dnes tak často nevidí."

Opýtal som sa jej, čo tým myslí.

„To s tou stoličkou. A dvere. A tiež kabát."

Len som sa usmial, pretože komplimenty prijímať neviem.

Mne je jasné, že sa to nevidí len tak. Keď už som sa tak strategicky posadil, overil som si teóriu i v praxi. A boli tam. Peňaženky, kľúče, mobily, iPady, iPody a iné tačpedy, drahé cigarety, PDAčka a vôbec, všetko, čo sa na stôl položiť dá a vyzerá pritom luxusne. Zdá sa,  že poodsunutou stoličkou a decentným správaním, si môžem akurát vytrieť, tanier po večeri. Analyzujme.

Kľúče od auta

Kľúč od auta je vôbec najideálnejším kľúčom k jej srdcu. Čím nemeckejší znak, tým lepšie. Ale ujdú i také tie menšie, povedzme české, či španielske, len treba kombinovať s iným doplnkom, napr. peňaženka, Najsprávnejšie je kľúč i s pripojeným diaľkovým ovládaním uložiť znakom navrch, do tvaru vé, to čisto pre efekt. (Diaľkové ovládanie je samozrejme nutnosť, ideálne je nastavenie efektu blikania, či klikania pri samotnom otváraní.) Najväčší frajeri tento tvar docielia zdanlivo ležérnym hodom z asi metrovej vzdialenosti od stola (tento trik doma neskúšaj).

Mobilný telefón

No tu v podstate nemáš čo poondiť. Drahý, vysúvací, obrovský, Nokia. Najlepšie s 3G internetmi, ktoré využívame pri každej príležitosti, napr. na vygúglenie slov foie gras. Chcem predsa vedieť, čo žeriem, nie? Celkom efektné je i véčko, ale to sa zase musíš naučiť zatvárať. V zásade platí pravidlo hlasné = dobré, doplnené pohľadom upreným hocikam, hlavne nie na ten mobil. Ak na prístroji internety nemáme a ani sa nijak inak nepreklápa, nevyblikuje, navyhráva, či nevysúva, radšej ho nevyťahujeme.

Peňaženka

Hehej, tak toto je tricky. Čo s peňaženkou, že. No kožená, to áno, dobré je tiež, keď má v rožku decentné gravírovanie talianskeho, či nemeckého mena. Úspešní ale vedia, že tento kus kože dobre poslúži i ako podložka pod tvoju vysúvačku/véčko. Lepšie ho vidno a navyše celá tá kôpka vyzerá proste bohovsky. Úplný génius však ešte pred príchodom nenápadne povytiahne bankovky tak, že pri zloženej peňaženke z nich trčí presne taký kúsok papiera, aký treba na identifikovanie ich hodnoty. Menej, ako hnedé opäť nevyťahujeme.

Pedy a PDAčka

Tak toto je trošku ošemetné. Vo všeobecnosti sú technické hračky plus, čím mainstreamovejšie, tým lepšie. Ibaže i tu je treba nájsť tú správnu rovnováhu, inak sa ľahko môže stať, že spadneš pod označenie ako infoš, geek, nerd  a čo ja viem, aké hrozné veci sa ešte dajú vymyslieť. iPad je navyše dosť veľký a potom hrozí, že na stôl nevpraceš ostatné cennosti. Aj PDA je dosť kúl, ale tu musíš rozprávať aspoň zdanlivo inteligentne, aby ti uverila, že manažér si. Ale správna kombinácia „proste", „chápeš" a „v podstate" to určite spraví. Napriek tomu by som používanie kategórie ped-pda odporučil len skúsenejším užívateľom, pokiaľ teda netrpíme sebazbožšťovaním (čo takmer určite áno).

Ostatné

Do poslednej kategórie patria ostatné doplnky, napr. cigarety. Cigarety kupujeme drahé, aj keď nám vlastne nechutia a vhodne kombinujeme s benzínovým zapaľovačom. V prípade, že slečna je tiež fajčiarka, cigaretu ponúkame otvorením krabičky a dopĺňame elegantným trhnutím ruky pri zapaľovaní. Skúsený hráč myslí dopredu a v tejto situácii odkryje kvalitné hodinky (skvelú názornú ukážku predviedol Gad Elmaleh vo filme Hors de prix). Fantázii sa však medze nekladú, ba práve naopak, a tak si túto kategóriu dopĺňame sami podľa chuti i skúseností.

Z úvah ma prebrala čašníčka, ale to som už mal objednané. I preto s ňou chodievam rád, pozná ma.

Páni, veď je to rovnaké, ako vytiahnuť si na stôl vlastný penis. Vlastne možno i lepšie, keďže napr. ten telefón môže byť fakt obrovský. Ja chápem, že šermovať v krčme svojim prirodzením asi nebude vhodné. Rovnako chápem, že nejak sa prejaviť musíme. Však ženy napríklad majú prsia, že. Decentne, napriek tomu dráždivo upraviteľná prednosť.

Ale kde sa, prosím vás, podel intelekt? Poodsunutá stolička a hlboký tlmený hlas? Šarm a nenásilný humor? A namiesto toho len sebavedomá póza, široko rozkročené nohy a nahlas žuvaná žuvačka.

Páni, keď už sme teda takí frajeri, tak sa neondejme a vytiahnime ich naozaj, čo? Zamávame si, vyfučíme testosterón a vrátime sa každý k svojmu. No a pre tých menej odvážnych ešte posledná rada - niekedy spoľahlivo fungovala i taká zrolovaná ponožka.

 

PS: Verím, že tento článok nikoho nepohorší, ako už býva dobrým zvykom a že väčšina, vzhľadom na tému, pochopí nutnosť zvoleného jazykového prejavu. Tým ostatným želám pevné nervy.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?