Som prostáčyk

Autor: Matúš Hollý | 1.4.2011 o 15:30 | Karma článku: 9,89 | Prečítané:  2380x

Začínam blogovať tuna a rád by som sa pretstavil. Akože aby ste ma poznali, lebo je fest dôležité, aby ste ma poznali, keď už budete čitať moje blogy. Lebo inak by ste nemuseli pochopiť, že o čom budem pýsať. Inak aj o láske, ale aj o inom. Budem ako hovoriť aj o inom.

Tak v prvom rade, ja som strašne tajomný človek. Keď o sebe hovorím, tak rád používam také tie tajomné výrazy, akože „keď daruješ okamih, tak v tom okamihu som sa zrodil ja" alebo moj oblúbený, že „kráčam temnou púšťou a na konci, na konci je svetlo, ktoré ja, ako rytier minulých dní dobieham, ale krutosť a nepochopenie mordujú moju myseľ." Že ani vy a ani nikto nechápe, že čo to znamená, to je vaša škoda, lebo inak je to je strašne zmyselné a vy vôbec nie ste umelci.

No ale aby som aj viac o sebe povedal. Tak hlavne rád píšem o láske. Lebo to je najkrajší cit, aký si človek dokáže predstaviť. Ja si ho teda predstavujem, lebo som o tom čítal v takej tej knižke, čo kolovala po triede, keď som bol siedmak. Kuracia polievka pre dušu sa to volalo, odporúčam. No a teda k tej láske, no proste je to strašne krásny cit a neuveriteľne nádherný zážitok, takto niekoho mylovať, hoci láska je strašne dvojsečná a ťa môže porezať svojim ostrím alebo nebodaj spáliť, ak si nedáš pozor. Ale to je jedno, či si dáš, lebo aj to je prekrásne.

Ale úplne najradšej ešte píšem o politike. Sa k nej môžem vyjadrovať, lebo napríklad som bol voliť a hneď som si to dal aj na facebook, že som voliť bol. Lebo aby každý vydel, že ja som kompetentný aj vôliť, aj sa vyjadrovať k tomu. V každej diskusii patrične prispejem, hocijako nech je, ale hino hájiť moju farbu hlavne.

Inak mám strašne ťažký život, pretože minule ma napríklad opustila priateľka. Ale nie len tak, ale po troch mesiacoch vzťahu a to nie je už len tak. Som jej ešte esemeskoval potom, ale už mi neodpísala. Život mi hádže pod nohy polená, všade kde kráčam, ale napriek tomu vám tu píšem, aby som to zo seba aj dostal a aby ste sa možno vy vyvarovali tých chíb, čo ja nie.

No ale k mojim záľubám. Tak napríklad rád pozerám telku. A ešte chodím aj do kina s kamošmi a snimi ešte aj rád beatboxujeme cez prestávku a po škole. Tak, ako eminem v tom filme o sebe. Ale mi sme lepší trochu, lebo predsalen on je reper. Môj najoblúbenejší film je zeitgeist a boha si to pozrite všeci, lebo inak neviete, čo je pravda. A už možno nebudete trepať, že v Lýbii si za to sami môžu, ale pochopíte, že to všetko američani kvôli rope. A ešte rád chpdím na pivo, lebo to mám blízko a môžem aj v šľapkach ísť.

Bože, však meno. Tak ja som kyxo. Ale na nete ma volajú aj Usama alebo black death.

Ja som napríklad už bol aj v Osrblí s ocom, ale večina mojich kamarátov nie. Ale Karol, ten bol aj v anglicku, ale aj tak je to tam to isté. Teda horšie, lebo tam furt prší a je tam hmla. Že ani big beng kvuoli tomu nebolo vidno. No ale ja som hlavne hrdý na svoj krajinu. Pretože tu máme prekrásne hrady a aj nádherné zámky, ale najme príroda je tu fest pekná, vlastne najkrajšia na svete. Máme tie hory a tak. A slovenčina, ktorú si tiež preukrutne vážim, je tiež velmo pekná a jedinečná. A neznášam takých tých debilkov, čo sa navážajú do slovenska. To hlavne tí vysoko školáci, ktorých aj tak len platíme darmožráčov z našich daní! Ja nechápem, prečo nie sú hrdý na tie zámky a hrady a tiež kopce a potom nám tu maďari chcú zobrať celú podunajskú nížinu kvuoli takým sráčom. No a čo, keď nadávam a aj na to som hrdý!

No ale ešte som nedopovedal tie filmy, tak ešte prci prci a potom saw IV. Ale iba dabované pozerám, lebo po anglicky by som musel čítať titulki.

No a cigáni, k tým sa tiež rád vyjadrujem, lebo aj na to som fest kompetentný, lebo ja nie som cigán. A si skúste tam žiť s nimi chvíľu, potom hovorte! Si myslíte a všetko nám len brusel diktuje, sa už zobuďte konečne, nech si ich vezmú keď sú taký múdry! No? Prečo nexcú, pretože to už zrazu nie, čo? A aj tí študenti, tých tiež neznášam.

Počúvam metal, ale nie taký ten moderný, ale ten nie moderný. To len tá priblblá mládež dnes počúva ten moderný a to ja nemusím. Máme s kamošom vlastnú kapelu a hráme v garáži, ktorú sme oblepili kartónmy od vajec. Lebo oco furt pyskuje, že robíme rámus. Kravál on hovorí. Ale trebalo by to ešte oblepiť, by sa nám to neodlepovalo.

Slovensko!

Hej a ešte rád hrám súťaž s kamošmi v grganí. A keď sme prišli na intráky, tak sme čurali z balkóna dole ku košom, však bola tma a navyše chodbovica a sme strašne kričali, aby všeci vydeli, že sme pili a že sme hustí. Potom ráno si povieme historky zo včera, lebo aj tak máme okno všeci a to je riadna prča vtedy.

Sťažujem sa na všetko a všade, lebo život mi len berie a nič nedáva. Minule som napríklad dostal zadarmo desať korún v kauflande, lebo som dlho čakal. Ale to bola skôr výnimka, vravim. Nenávidím všetko a všetkých, pretože za moje zlyhanie a obmedzenosť určite môžu oni. A čo nemôžem mať, to ofrflem alebo aspom pokazím. Ešte aj ta vláda mi všetko berie, napríklad nechapem, prečo nenakúpia nejaké ihriská alebo mne nedajú tie peniaze, ale na limuzínach sa vozia. Tak kupme im škody a peniaze rozdelíme alebo nakúpime nové vlaky, lebo aj tie sú zlé a keď cestujem, tak aj tie ošomrem. Je mi z nich zle, prasatá ako v žite sa majú a ja musím osem hodín v práci byť. A načo sú im také platy! Aj tak nič nerobia. A aj tak za všetko môžu Američania..

 

Mal by som si spraviť čaj a prečítať si nejakú dobrú knižku. Bez obrázkov. Snímem zo steny ten dvojkríž a predtým, ako niečo napíšem, či vyslovím, sa zamyslím. A niekedy by som radšej ani nemusel hovoriť nič. A hlavne z toho nikoho neobviňovať..

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?