Vysoký predstaviteľ EU odhalil sprisahanie. Spomína sa i Slovensko

Autor: Matúš Hollý | 5.5.2011 o 13:51 | (upravené 12.3.2012 o 12:51) Karma článku: 11,83 | Prečítané:  4035x

Vysoký predstaviteľ Európskej únie pre spravodajstvo Alan Lambrusco pravdepodobne odhalil najväčší prešľap americkej vlády od čias Watergate. Reportérovi francúzskeho denníka La Conjuration pred pár dňami poskytol znepokojujúce informácie ohľadne vojny v Líbyi.

Lambrusco v utorok večer zatelefonoval poľskému reportérovi, ktorý pre denník pracuje. Piotr Truteń sa s Lambruscom pozná z tlačového výboru EU v Bruseli, kde pred piatimi rokmi obaja pracovali. „Piotr sa mi ozval po dlhej dobe a znel znepokojene. Súhlasil som so stretnutím", povedal Truteń na včerajšej tlačovej konferencii v centrále La Conjuration. Lambrusco v stredu neprišiel do práce a sekretárke oznámil, že si berie tri dni voľna.

Informácie obviňujú Spojené štáty americké z tajných pozemných operácií v líbyjskom meste Al Tarraj. Malé štvorčlenné tímy SEALS mali vykonávať operácie zamerané na likvidáciu nepohodlných osôb. Medzi obeťami sa mal nachádzať i člen predstavenstva najväčšej líbyjskej ropnej spoločnosti Ejl Houv-Addhína, ktorý od západných krajín požadoval splatenie ropných dlhov. Pohrozil pritom, že ak sa tak nestane, obráti sa s ponukou kontraktu na Čínu a Rusko. „Nemôžem vám ešte povedať nič bližšie, ale sily USA v niekoľkých prípadoch bojovali i na strane povstalcov, za ktorých boli preoblečení."

Tak vážne obvinenia vyvolali vo svete ohlas. Hodinu po tlačovej konferencii sa v Bielom dome zišiel bezpečnostný štáb veliteľov štábov, aby situáciu prejednal. Prezident Barack Obama na schôdzku neprišiel. „Je podozrivé, že štáb sa zišiel tak rýchlo. V prípade WikiLeaks im to trvalo podstatne dlhšie.", povedal pre agentúru Front-sight Truteńov kolega Hacer Ruido.

Tlačový hovorca Bieleho domu Donald Disclaimer správu nakoniec dementoval slovami: „Nie je to pravda. Takéto obvinenia sú úplne absurdné. Svet predsa riadia Židia a my s týmto nemáme nič spoločné. Pýtať sa treba inde." Oficiálne vyjadrenie Jeruzalema zatiaľ nie je známe, palestínsky predák Ararat však na obvinenia reagoval búrlivou jazdou pozdĺž izraelského obranného múru, ktorú absolvoval na svojom Land Roveri. Veľká časť sveta si však naďalej myslí, že civilná vojna v Líbyi je len zásterkou ropného megasprisahania, ktoré pripravil ešte Prezident Nixon v spolupráci s Bushom starším. Biela kniha z roku 1995, ktorá sa zaoberá energetickou bezpečnosťou USA to údajne potvrdzuje. Lambruscove správy okamžite rozjatrili rany, ktoré sa nestihli celkom zaceliť po starších amerických prešľapoch, medzi ktoré patrí napr. Goldengate, Pearl Harbor, Hirošima a tiež likvidácia vlastného obyvateľstva zo začiatku milénia a následné lživé vojny v Somraku a v Trafalgistane. Mnohí odborníci z oblasti sociológie a populistických vied im navyše prisudzujú i réžiu Twilightu.

Predstavitelia jednotlivých európskych národov, ako i samotná EU zatiaľ mlčia. Do konfliktu sú zapojené aj ich vlastné sily, ktoré lietajú pod hlavičkou USN. „Európskych vojakov by tieto informácie mohli ohroziť", povedal hovorca Európskeho parlamentného bufetu Julius Meinl predtým, ako dobre vyčistil svoj nový pressovač.

Lambruscov materiál obsahuje i správy, ktoré sa priamo dotýkajú Slovenskej republiky. Tie slovenskej vláde odporúčajú, aby Podunajskú nížinu ihneď odstúpila Maďarsku, inak SEALS prídu i k nám. Slovenská premiérka Ivana Radivojevičová vyhlásila, že situáciu prejednajú na mimoriadnom zhromaždení. Objavili sa i správy, že Viktor Hurban si krátko na to zakúpil luxusnú vilu v blízkosti Komárna. Predsedníctvo strany SnS v tom vidí nátlak s cieľom donútiť Slovensko k participácii na Eurovale.

Správy vyvolali paniku i v susednom Česku, kde vzniklo podozrenie, že USA sledujú prebiehajúce sčítanie ľudu a že informácie občanov môžu byť zneužité. Pred centrálou Českej pošty v Prahe sa dnes zišlo na desaťtisíc demonštrantov, ktorí požadovali vrátenie ich tlačív alebo aspoň demonštratívne upálenie riaditeľa Lettermana. Premiér Slnečný občanov vyzval, aby sa rozišli, pretože o nich už aj tak všetko vedia.

Truteń sa v piatok chystá k odtajneniu celej Lambruscovej správy. Stále sa však nevie, čo na to povedia farmaceutické spoločnosti a či túto akciu povolia. V prípade jej zamietnutia sa poľský reportér obráti na Svetový posledný súd, kde mu jeho žiadosť zamietne i najvyššia moc, pretože rozpočet súdu je dotovaný Američanmi ovládaným Monetárnym funtom.

Na záver je ešte nutné upozorniť na obavy z blížiaceho sa zatmenia slnka. Podľa mesačníka Maximus je totiž pravda taká, že Slnko bude v skutočnosti na pár minút odstavené, aby na ňom americkí technici mohli previesť nutné opravy. Objavili sa totiž teórie, že štúdiová nahrávka pristátia na Mesiaci nekorešponduje so zákonitosťami tieňohry a preto treba zmeniť uhol na vodíkometoch tejto hviezdy. Američanom sa tma určite hodí i na rýchle stiahnutie sa z Trafalgistanu, ktorý predali Číne a o ktorom následne vyhlásia, že v ňom nikdy neboli a že žiadna krajina s podobným názvom neexistuje. Ďalšie informácie by mala priniesť avizovaná tlačová konferencia.

(mh)


Súvisiace články:

 

-         Výboje zo solárnych panelov spôsobujú arktickým ľadovým medveďom suchú pleť

-         Nepite vodu - obsahuje len dve H a jedno O. Pite Colu.

-         Santa Claus zvýšil podiel na trhu. Dedo Mráz ho obviňuje z dumpingu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?