Uloviť obed

Autor: Matúš Hollý | 4.7.2011 o 12:31 | Karma článku: 6,01 | Prečítané:  1252x

Hlad je náš kamarát už od nepamäti, čo je celkom presný výraz, keďže všetci tí, čo by si to aj mohli pamätať, už pravdepodobne nežijú. No a keď Bobo hladný, nechať uvrešťané deti doma Bobe, vziať z kúta oštep a s kamošmi zájsť na posed na mamuty. No, mamuty už tiež pošli, ale či je zvyšok moc odlišný i dnes, nie je tak isté.

Hlad zavítal i ku nám, nuž obliekol som si riflové brnenie, z košíka zobral moju vernú zbraň - Visa, model 3 - a skontroloval, či je dobre nabitá novými euronábojmi. Zakýval som rodine a s pevnou vierou, že sa raz vrátim, som vyrazil.

U nás máme také lovisko. Je rozsiahle. Veľké červené K, ktorým je označené, však priťahuje lovcov s rovnako červenými očami, čo potom v aréne vytvára pomerne hutnú atmosféru. Pomaly som vydýchol, pevnejšie zovrel svoju zbraň a zaútočil. Hneď v úvode som sa šikovne vyhol lovcom, ktorí nemajú zbrane, ani náboje a preto pred vchodom na lovisko kričia na ostatných, aby im dali, že inak zahynú. Niektorí si dokonca na papyrus nakreslia srdcervúce nástenné maľby, aby bohovia požehnali ich paralov úspechom a bohatou korisťou.

Potom vo vnútri už ale treba byť opatrnejší. Hneď v prvom úseku, kde sa ešte pomerne jednoducho dá natrhať nejaké to ovocie na Bobin sviatočný stôl, totiž zvyknú stávať nevyspytateľné dinosaury. Tieto väčšinou len ohovárajú susedné dinosaury a sú pomerne neškodné. So záľubou však stoja v najužších priestoroch presekanej džungle, čo prekáža najmä pri prípadnom úteku. Odvážnejší lovci na nich zrevú, že hybaj mi z cesty, ale ono to aj tak moc nepomáha a dinosaurus sa vtedy zvyčajne rozpáli a začne chrliť archaické hrozby. Ja im moc nerozumiem a teda sa riadim teóriou, že taký dinosaurus ťa nevidí, pokiaľ sa moc nehýbeš. Obchádzam ich okolo ananásových polí.

Väčšina najagresívnejších lovcov sa stretáva pri mäsovom háji. Tu treba obzvlášť zapojiť um a skúsenosti, inak by človek mohol poškodiť svoje zdravie, či prípadne stratiť svoju zbraň. Najistejšie je pevne obsadiť svoj kúsok stanovišťa a ostatných ignorovať. Hlavne sa im nepozerať do očí (rovnako aplikujeme po nákupe v krčme) a v pokoji vyčkať príchodu Pána zverov, ktorý udeľuje práva a vydáva mäsové porcie.

Keď už sme dostatočne skúsení lovci, zvyčajne sa prepracujeme i ku kravským lánom. Tu je prostredie pokojnejšie a to najmä vďaka ľadovcom, ktoré chladia rozbujnené vášne. Pravdou je tiež, že väčšina mladých a neskúsených zahynie už v prvej polovici džungle a preto prechod druhou časťou býva o čosi jednoduchší. Na druhej strane, zvyšuje sa pomer skúsených bojovníkov, čo treba mať neustále na pamäti. Každý múdry lovec vie, že pokiaľ je pod lístím posledný akciový kus šťavnatého syra a hrozí konflikt s omnoho zdatnejším jedincom, v pokoji ustúpime a vyčkáme inej príležitosti. Nie je to zbabelosť, je to zákon. Mnohí už takto zhoreli. Darmo, hrdina si dnes svoje bitky musí vyberať.

V predposlednej časti džungle, kde nájdeme rôzne prírodné skrášľovátka a voňátka, tradične stretávame lovcov ženského pohlavia. Je zradné myslieť si, že tu je situácia najmenej kritická, keďže ženský lovec je obyčajne menšieho vzrastu a nenásilnej povahy. V okolí totiž krúžia čakajúci lovci - manželia, rozdráždení náročným dňom a dlhým čakaním. Atmosféra je preto nadmieru výbušná a treba byť pozorný, inak sa na nás zosype hnev a uvoľnená energia okolia. V úseku sa hýbeme rýchlo a pružne, prípadne ho celý preskočíme a necháme na skúsených ženských príslušníkov domácnosti.

Záverečná skúška lovu Boba čaká pri východoch z arény. Presekané uličky, obité strážami, kde musíme matróne ukázať všetko, čo sme nalovili. Tu sa potom ukáže aj sila jednotlivých zbraní. Všimol som si, že niektorí ešte stále používajú staršie typy - tzv. bankovky, oficiálne potom peňažný agregát M0 - ktoré sú síce rýchlejšie, ako ich plastoví súrodenci, no zato omnoho náchylnejšie na poškodenie. Taktiež majú obmedzený zásobník na euronáboje. No a vonku už len ďalšia kľučka pomedzi lovcov bez zbraní a hlboký výdych. Opäť silnejší, opäť skúsenejší.

Nuž a tento vec by vôbec nemal zmysel, keby som sem nepridal aj niečo intelektuálne. Pretože to sa teraz nosí. Napriek tomu to vezmem stručne, pretože úlovok predsa len ešte treba zaviesť Bobe, nech už môže konečne začať skákať okolo hrnca.

A teda - úsmev, ľudia. Každý bývame nervózny, ale na to predávajú tabletky a antistresové balóny. Že mi v jaskyni nevychádza všetko tak, ako má, neznamená, že život skomplikujem i ostatným lovcom. Nalovme rýchlo a tolerantne a večer si zaskáčme s deckami pri ohni. Veď nedeľa.

Keď už musíme loviť, nech teda aspoň nevyzeráme, ako tie zvieratá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dcéru našla v nemocnici so zlomenou nohou. Tvrdia, že si to urobila sama

Po odbere krvi ostala mesačnej Liliane modrina na päte a zlomená stehenná kosť.

BRATISLAVA

Už je známe, čo všetko vyrastie na mieste bývalého PKO

Na Dvořákovom nábreží bude pokračovanie River Parku.


Už ste čítali?